Reklama

Reklama

Babie lato zmierza do Polski. Pogoda z podmuchem gorąca

Pogoda zaczyna napawać optymizmem. Według najnowszej prognozy w najbliższych dniach w Polsce możemy spodziewać się ocieplenia. Jak podają eksperci, rozpoczyna się okres babiego lata, czyli ciepłej i słonecznej pogody. Synoptycy przewidują, że miejscami słupki rtęci mogą wskazać nawet ponad 20 stopni Celsjusza. Do kiedy październikowa pogoda będzie nas rozpieszczać?

W ostatnich dniach, a nawet tygodniach atmosfera nad Europą zdominowana była przez chłodne, mokre i wietrzne niże. Jednak zdaniem ekspertów cyrkulacja powietrza, a wraz z nią pogoda nad Starym Kontynentem, ulega zmianie. Nadciąga wyż z południa, który przyniesie ocieplenie.

Pogoda. Babie lato w Polsce. Słupki rtęci pójdą w górę

Oznacza to nic innego jak nadejście babiego lata. W Polsce wreszcie odczujemy prawdziwie ciepłą i słoneczną jesień.

Według najnowszej prognozy pogody, układy wysokiego ciśnienia będą wędrować z Zachodu i dotrą również do Polski. Zapewnią nie tylko rozpogodzenie, ale też skok temperatur. Na termometrach zobaczymy przeważnie od 15 do 20 stopni, jednak najczęściej popołudniami będzie od 17 do 19 stopni.

Reklama

W najcieplejszych regionach, a więc na zachodzie, południu i w centrum możemy się spodziewać nawet do 23 stopni w cieniu.

Synoptycy przewidują, że będzie słonecznie, nie w każdej części kraju jednak bezchmurnie. Chwilowego załamania pogody należy się spodziewać w najbliższą sobotę.

Babie lato, utrzyma się mniej więcej do połowy przyszłego tygodnia. Później niestety trzeba być gotowym na ochłodzenie - druga połowa października przyniesie niższe temperatury i opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Pogoda w czwartek. Najnowsza prognoza. Na południu nawet 21 stopni

W czwartek w całym kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, ale okresami, jak powiedziała synoptyk IMGW Agnieszka Prasek, może wzrastać do dużego. 

- Miejscami, głównie w części północnej zachodniej kraju, możliwe są słabe opady deszczu - powiedziała synoptyk IMGW.

Najcieplej będzie na południu Polski - nawet 21 stopni Celsjusza. Na północnym wschodzie temperatura maksymalna wyniesie 17 stopni, w centrum 20 st. Najchłodniej, jak podała Agnieszka Prasek, ma być na północnym zachodzie, 15-16 stopni.

Wiatr będzie umiarkowany, nad morzem dość silny, w całym kraju porywisty. Porywy wiatru nad morzem i w Sudetach mogą sięgnąć do 80 km/h.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy