Reklama

Reklama

Awaryjne lądowanie na lotnisku Chopina. Samolot leciał z Kairu

Możliwy problem techniczny był powodem awaryjnego lądowania samolotu PLL LOT z Kairu. Odbyło się ono w asyście służb lotniskowych - podał Piotr Rudzki z biura prasowego Lotniska Chopina. Dodał, że samolot wylądował bezpiecznie.

Jak przekazało biuro prasowe Lotniska Chopina, informacja o możliwym problemie technicznym dotyczyła rejsu PLL LOT z Kairu. - Lądowanie odbyło się w asyście służb lotniskowych. Samolot wylądował bezpiecznie i zaparkował na stanowisku postojowym - powiedział Piotr Rudzki.

Dodał, że samolot wylądował o godz. 15:25, zaś o godz. 15:37 odwołano alarm. W związku z sytuacją czasowo wstrzymane zostały operacje lotnicze w stołecznym porcie.

Awaryjne lądowanie samolotu Enter Air

Przypomnijmy, w połowie sierpnia samolot linii Enter Air lecący na Wyspy Kanaryjskie zawrócił kilka minut po starcie i wylądował awaryjnie na lotnisku w Warszawie. Początkowo maszyna miała powrócić na lotnisku w Gdańsku. - Załoga zgłosiła problem - przekazała wówczas Interii Agnieszka Michajłow, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk.

Reklama

Przyczyną awaryjnego lądowania była najprawdopodobniej usterka silnika. Pasażerowie mówili, że samolotem zatrzęsło i pojawiły się kłęby dymu.

Maszyna wylądowała ok. godz. 21. Na lotnisku czekały służby ratownicze. Nikomu z ponad 170 pasażerów nic się nie stało. Jedna kobieta trafiła pod opiekę medyków, ze względu na silny stres, którego doświadczyła.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy