Reklama

Awaria Facebooka. Internauci zgłaszają, że serwis nie działa

Część użytkowników Facebooka zgłasza w sobotę, że od kilku godzin nie może właściwie korzystać ze społecznościowego serwisu. Niedostępne są dla nich chociażby zdjęcia czy najnowsze wpisy. Powiadomienia o awarii płyną nie tylko z Polski, ale i innych europejskich państw.

Pierwsze problemy z korzystaniem z Facebooka pojawiły się około godz. 13:30. Część użytkowników nie mogła przeglądać "tablicy", czyli spersonalizowanej strony głównej, a także poszczególnych wpisów czy galerii. 

Ponadto Messenger - część serwisu służąca do rozmów - nie ładował się albo włączał bardzo powoli. Internautom udawało się jedynie zalogować na konta.

Problemy z Facebookiem znikają i wracają

Według danych zebranych przez Downdetector.pl, najwięcej użytkowników zgłaszało usterkę przed godz. 14. Później sytuacja polepszyła się, lecz nawrót problemów nastąpił godzinę później. 

Raporty o niewłaściwym funkcjonowaniu Facebooka płyną zwłaszcza z większych miast w Polsce, m.in. Warszawy, Krakowa, Łodzi i Gdańska.

Reklama

Awaria nie dotyczy jednak tylko naszego państwa, ale i innych krajów w Europie - np. Belgii i Portugalii. Na razie nie wiadomo, co dokładnie jest przyczyną problemów. Pozostałe serwisy firmy Meta, wśród których są WhatsUpp czy Instagram, działają poprawnie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: awaria facebooka | Facebook | facebook nie działa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy