Reklama

Awantura w Sejmie. Specjalne posiedzenie zarządu krajowego PO

Posiedzenie zarządu krajowego PO nt. piątkowych wydarzeń w Sejmie odbędzie się w sobotę o godz. 9 w siedzibie Platformy przy ul. Wiejskiej - poinformował w piątek wieczorem PAP szef mazowieckiej PO Andrzej Halicki.

Jednocześnie - jak powiedział - aktualny jest zwołany na sobotnie przedpołudnie zjazd stołecznej Platformy, która wybierze nowe władze tej struktury. Zjazd rozpocznie się o godz. 11 w jednym z warszawskich hoteli.

Wiele wskazuje na to, że jedynym pretendentem do funkcji przewodniczącego warszawskiej PO będzie poseł Marcin Kierwiński. Jego kandydaturę zamierza zgłosić Halicki, który pełni też obecnie funkcję komisarza stołecznej Platformy. Sam nie zamierza startować na szefa.

Wybór nowych władz stołecznej PO jest konieczny, ponieważ we wrześniu tego roku zarząd krajowy PO rozwiązał tamtejsze struktury, którymi kierowała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. To jedno z następstw serii publikacji "Gazety Wyborczej" na temat nieprawidłowości przy reprywatyzacji.

Reklama

Sejm, obradując w piątek późnym wieczorem w Sali Kolumnowej, uchwalił m.in. przyszłoroczną ustawę budżetową. Wcześniej opozycja przez wiele godzin blokowała mównicę sejmową, uniemożliwiając prowadzenie obrad. W tej sytuacji marszałek Sejmu Marek Kuchciński podjął decyzję o przeniesieniu głosowań budżetowych do Sali Kolumnowej. Opozycja nie wzięła w nich udziału, a uchwalenie budżetu uważa nielegalne.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy