Reklama

Auto wpadło do rzeki. Cztery osoby ranne, kierowca nie żyje

Jedna osoba zginęła, a czworo młodych ludzi odniosło obrażenia w wypadku drogowym, do którego doszło w środę w Sępopolu (woj. warmińsko-mazurskie). Samochód, którym podróżowali, zleciał z wysokiej skarpy i wpadł do rzeki.

Jak powiedział PAP st. kpt. Marek Wojczulanis z bartoszyckiej straży pożarnej, z nieustalonych jeszcze przyczyn osobowy samochód zjechał z drogi, spadł ze skarpy o wysokości ok. 12 metrów i zatrzymał się w rzece Łynie. Kabina auta znalazła się pod wodą.

Autem jechał 50-letni kierowca, jego troje dzieci - syn i dwie córki w wieku 17-22 lata - oraz chłopak jednej z nich. Jedna z dziewcząt wypadła z auta, zanim wylądowało ono w wodzie. Troje pozostałych pasażerów wydostało się z zanurzonego samochodu o własnych siłach. Na brzeg pomogli im dotrzeć funkcjonariusze straży granicznej, której placówka mieści się w pobliżu miejsca wypadku.

Reklama

Według ratowników, kierowcy nie udało się opuścić kabiny, pozostał na fotelu przypięty pasem. Wydobył go nurek ze specjalistycznej grupy ratownictwa straży pożarnej z Bartoszyc, która przyjechała już kilkanaście minut po wypadku.

Jak relacjonowali ratownicy, u kierowcy stwierdzono brak czynności życiowych, przez ponad godzinę poddawany był resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Bez skutku.

Informację o śmierci mężczyzny potwierdził PAP oficer prasowy bartoszyckiej policji Łukasz Grabczak.

Czworo poszkodowanych pasażerów, z podejrzeniem m.in. urazów kręgosłupów, przetransportowano do szpitali w Bartoszycach i Olsztynie. Okoliczności wypadku bada policja. Do zdarzenia doszło na łagodnym łuku drogi przy wyjeździe z Sępopola do Bartoszyc.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy