Reklama

Reklama

Aukcja w Janowie odbędzie się. Wystawionych prawie 60 koni

Na aukcji Pride of Poland w Janowie Podlaskim zostaną wystawione 54 konie - poinformowała Agencja Nieruchomości Rolnych. Impreza odbędzie się w połowie sierpnia.

Przedstawiciele ANR mówią, że za kilka dni rozpocznie się tworzenie specjalnego katalogu z wystawionymi końmi. Ma zostać utworzona także nowa domena internetowa.

Wiceprezes Agencji Karol Tylenda zapewnia, że aukcja odbędzie się zgodnie z planem. Zapewnił, że przygotowaniami ze strony Agencji zajmuje się fachowa kadra pracowników. Stroną logistyczną ma się zająć firma Międzynarodowe Targi Poznańskie, która zastąpi dotychczasowego organizatora firmę Polturf.

Oficjalnie nikt nie zrezygnował z udziału w imprezie

Wystawione konie będą podzielone na cztery grupy; konie z Janowa Podlaskiego, konie z hodowli Michałowskiej, ogiery stadniny Białka oraz klacze, które są własnością prywatną.

Karol Tylenda zaprzeczył, by potencjalni kupcy wycofywali się z udziału w aukcji. Zapewnił, że informacje na ten temat, to plotki, a oficjalnie nikt nie zrezygnował z udziału w imprezie.

W drugiej połowie lutego zostali odwołani wieloletni dyrektorzy państwowych stadnin w Janowie Podlaskim oraz w Michałowie. Przedstawiciele ministerstwa rolnictwa zarzucali zdymisjonowanym władzom nieprawidłowości finansowe. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy