Reklama

Reklama

Atak zimy w Polsce. Abp Gądecki apeluje

"Zachęcam do jeszcze większej wrażliwości na każdego bezdomnego człowieka, aby nie stał się ofiarą mrozów" - napisał w sobotę w apelu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.

W ciągu ostatniej doby siedem osób zmarło z powodu wychłodzenia - wynika z danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

"W związku z falą zimna w Polsce zachęcam do jeszcze większej wrażliwości na każdego bezdomnego człowieka, aby nie stał się ofiarą mrozów. Caritas oraz inne instytucje charytatywne Kościoła katolickiego są otwarte na potrzebujących schronienia" - napisał w apelu abp Gądecki.

"W sytuacji, gdy osoby giną z powodu zamarznięcia, zechciejmy wykazać szczególną czujność, aby nikogo nie pozostawić bez dachu nad głową. Będzie to uczynek miłosierdzia spełniony w roku św. Brata Alberta, który troszczył się o bezdomnych i ubogich" - zwrócił uwagę przewodniczący KEP.

Reklama

Przypomniał, że nocleg można znaleźć również w instytucjach państwowych, dzwoniąc na ogólnopolski telefon alarmowy 112 lub na numer straży miejskiej 986.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy