Reklama

Reklama

Atak na biuro poselskie Janusza Kowalskiego. Czerwona farba w oknie

Nieznani sprawcy pomalowali czerwoną farbą biuro posła Solidarnej Polski Janusza Kowalskiego. "Zgłaszam na policję akt wandalizmu" - zapowiedział polityk. Janusz Kowalski zasugerował, że to reakcja na czwartkowy wyrok TK.

Atak na biuro. Janusz Kowalski zgłasza policji "akt wandalizmu"

"Zgłaszam na Policję akt wandalizmu" - napisał na Twitterze poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Witryna jego biura poselskiego w Paczkowie w województwie opolskim została zamalowana czerwoną farbą.

"Czyżby to reakcja totalnej opozycji po wczorajszym wyroku Trybunału Konstytucyjnego, dającym gwarancję suwerenności Rzeczpospolitej Polskiej?" - zapytał w poście poseł.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego

W czwartek Trybunał Konstytucyjny, po rozpoznaniu wniosku prezesa Rady Ministrów, uznał, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, są niezgodne z Konstytucją RP.

Reklama

Za niezgodny z konstytucją TK uznał także przepis europejski uprawniający sądy krajowe do pomijania przepisów konstytucji lub orzekania na podstawie uchylonych norm, a także przepisy Traktatu o UE uprawniające sądy krajowe do kontroli legalności powołania sędziego przez prezydenta oraz uchwał Krajowej Rady Sądownictwa w sprawie powołania sędziów.

Czytaj też: Wyrok TK. "Trybunał nie wyklucza usunięcia orzeczeń TSUE z polskiego porządku prawnego"

Komisja Europejska o wyroku TK: Prawo UE ma prymat nad krajowym

Donald Tusk po wyroku TK: Wzywam wszystkich na Plac Zamkowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje