Reklama

Reklama

Arktyczne powietrze nad Polską. Spadł śnieg, w nocy mróz

W piątek na wschodzie i na południu Polski spodziewane są opady śniegu, w nocy temperatura na północnym wschodzie kraju spadnie nawet do minus dziewięciu stopni - przekazała synoptyk dyżurna IMGW Grażyna Dąbrowska. Mieszkańców południa kraju - jak piszą czytelnicy Interii - rzeczywiście o poranku powitała cienka warstwa białego puchu.

Jak wynika z prognoz IMGW w piątek w południowej części kraju nadal będzie występowało zachmurzenie całkowite i duże. W pozostałej części Polski zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na wschodzie i na południu będą w ciągu dnia opady śniegu. Śnieg popada także w górach.

- W Tatrach prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej o około siedem centymetrów. Na Wybrzeżu, szczególnie w jego wschodniej części będą za to opady deszczu ze śniegiem, a niewykluczone są także tam opady śniegu - powiedziała PAP synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Reklama

Temperatura maksymalna od minus dwóch stopni na północnym wschodzie, a także miejscami na Kielecczyźnie i Zamojszczyźnie. Na przeważającym obszarze kraju - od zera do jednego stopnia. Najcieplej będzie nad morzem, plus trzy do czterech stopni Celsjusza.

Wiatr w piątek z kierunku wschodniego i północno-wschodniego, słaby i umiarkowany. Jedynie na Wybrzeżu może być porywisty.

Prognoza pogody. Gdzie śnieg, a gdzie śnieg z deszczem?

W nocy z piątku na sobotę nad Polskę napływało będzie nadal arktyczne powietrze z północnego wschodu, co spowoduje znaczne oziębienie. Na północnym wschodzie Polski temperatura spadnie nawet do minus dziewięciu stopni Celsjusza. W terenach podgórskich spodziewana temperatura to około minus pięć stopni, a na przeważającym obszarze kraju będzie około minus jeden.

Na południowym wschodzie sporo chmur, duże zachmurzenie także nad morzem. Natomiast na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, a nawet małe. - Brak zachmurzenia miejscami przyczyni się do dużych spadków temperatury - powiedziała Grażyna Dąbrowska.

Na południu i na północy popada śnieg, choć będą to słabe opady śniegu. Nad morzem może to być deszcz ze śniegiem.

Wiatr słaby, przeważnie z kierunku północno-wschodniego.

Czytaj też: Jest sposób na niższe rachunki za prąd. Na złożenie wniosku masz kilka dni

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy