Reklama

Reklama

Arkadiusz Mularczyk nowym wiceprzewodniczącym KRS

Krajowa Rada Sądownictwa wybrała posła Arkadiusza Mularczyka (PiS) na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady - poinformowało we wtorek (13 października) biuro KRS. Poseł został drugim wiceprzewodniczącym Rady obok sędziego Wiesława Johanna.

Mularczyk został wybrany na wiceprzewodniczącego Rady w miejsce sędziego Dariusza Drajewicza, który w lutym zrezygnował z tej funkcji. 

Za kandydaturą Mularczyka zagłosowało 12 członków KRS, siedmiu było przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu. Na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady kandydował również sędzia Paweł Styrna, który uzyskał 11 głosów.

Kim jest Arkadiusz Mularczyk?

Poseł Arkadiusz Mularczyk został wybrany na członka KRS przez Sejm w końcu listopada ub.r. Jest prawnikiem i adwokatem, a od 2005 roku posłem na Sejm. Działał w kilku sejmowych komisjach, m.in. Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Ustawodawczej, Odpowiedzialności Konstytucyjnej i Spraw Zagranicznych. W 2011 r. został powołany na członka delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Jest także wiceprzewodniczącym Komisji ds. Wyboru sędziów Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Reklama

Do głównych zadań wiceszefa KRS należy zastępowanie przewodniczącego podczas posiedzeń Rady, przewodniczenie obradom Rady. Wiceprzewodniczący obejmuje także część zadań dotyczących stałego nadzoru nad pracami KRS.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje