Reklama

Reklama

Areszt domowy dla Polaka, który spowodował awaryjne lądowanie

Sąd apelacyjny w bułgarskim mieście Burgas orzekł w czwartek areszt domowy dla 67-letniego Polaka, którego zachowanie doprowadziło w ubiegłym tygodniu do awaryjnego lądowania polskiego samolotu w Bułgarii. Prokuratura domagała się tymczasowego aresztu.

Służba prasowa sądu poinformowała, że Polak będzie zameldowany w mieszkaniu swojego znajomego i nie powinien go opuszczać do rozpoczęcia sprawy sądowej; jej daty jeszcze nie wyznaczono. W niedzielę sąd postanowił uwolnić Polaka za kaucją w wys. 5 tys. lewów (2 564 euro), lecz prokuratura zaskarżyła to orzeczenie.

Polak nie ma prawa opuszczać Bułgarii.

Polskiemu obywatelowi zarzuca się stworzenie zagrożenia dla bezpieczeństwa samolotu podczas lotu poprzez podanie fałszywej informacji o bombie na pokładzie, za co grozi mu pozbawienie wolności od 3 do 15 lat.

Reklama

Do incydentu doszło tydzień temu, kiedy Airbus A320 ze 161 osobami na pokładzie, należący do polskich czarterowych linii lotniczych Small Planet, leciał z Warszawy do Hurghady. Gdy samolot znajdował się w bułgarskiej przestrzeni powietrznej, ogłoszono alarm bombowy po zawiadomieniu przez pasażera o bombie na pokładzie. Samolot wylądował w Burgas; na kilka godzin zamknięto lotnisko. Kontrola wykazała, że na pokładzie nie było ładunku wybuchowego. Kilka godzin później pasażerowie odlecieli do Hurghady innym samolotem.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy