"Apeluję do polityków na prawicy". Zgrzyt po decyzji Nawrockiego

Jarosław Kaczyński, Zbigniew Kapiński, Karol Nawrocki
Burza po decyzji o powołaniu Zbigniewa Kapińskiego na I prezesa Sądu NajwyższegoJacek Szydlowski/Aleksandra Szmigiel / ReutersAgencja FORUM

W skrócie

  • Nominacja Zbigniewa Kapińskiego na I prezesa Sądu Najwyższego przez Karola Nawrockiego podzieliła polityków, m.in. z powodu sprawy lustracyjnej Lecha Wałęsy.
  • Komentujący kwestionowali też legalność powołania Kapińskiego i zwracali uwagę na brak zgody Krajowej Rady Sądownictwa.
  • Sławomir Cenckiewicz oraz Jarosław Kaczyński krytykowali nominację, podnosząc wątpliwości związane z decyzjami Kapińskiego dotyczącymi sprawy Wałęsy.
  • Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Interii, otwiera się w nowym oknie

Zbigniew Kapiński nowym I prezesem Sądu Najwyższego. "Wykazał się odwagą"

Zobacz również:

"Jestem mu wdzięczny". Giertych o Kapińskim

"Neoprezes", "neosędzia". Politycy koalicji rządzącej komentują

Zobacz również:

Cenckiewicz wprost o decyzji prezydenta. "Karolu, popełniłeś błąd"

Zobacz również:

"Nie wyobrażam sobie" kontra "musiał podjąć jakąś decyzję". Wrze po ruchu Nawrockiego

Zobacz również:

"Wydarzenia": Awantura o mozaikę. Interweniował konserwator zabytkówPolsat News