Reklama

Reklama

Apel Pamięci. Gronkiewicz-Waltz wystąpiła z nowym wnioskiem

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz opublikowała na swoim koncie na Twitterze wniosek, z jakim wystąpiła do Ministerstwa Obrony Narodowej. Proponuje w nim, aby w związku z poniedziałkową decyzją o zmianie treści Apelu Pamięci, do treści był również dołączony Władysław Bartoszewski.

Przypomnijmy, że w poniedziałek odbyło się spotkanie szefa MON z powstańcami. Jak ustalono, treść Apelu Pamięci odczytywanego każdego roku podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego będzie zmieniona. W nowej treści hołd zostanie również oddany zmarłym tragicznie w Smoleńsku prezydentom - Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu. 

- Wymieniając wszystkie osoby, wszystkich dowódców, wszystkie oddziały, oddając hołd tym, którzy walczyli i polegli, przywołujemy w apelu w stosownym miejscu także pamięć pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego i tych, którzy tak wiele zrobili dla tego, by powstanie warszawskie, ta największa bitwa drugiej wojny światowej, przeszła do narodowej spuścizny jako największy polski zryw i jako ta spuścizna, narodowy wysiłek, który będzie owocował na wieki i przyszłe pokolenia narodu polskiego kształtując naszą wrażliwość, nasz patriotyzm i naszą narodową pamięć - powiedział Macierewicz, uzasadniając decyzję. 

Spór wokół apelu powstał po tym, jak MON zadeklarowało, że podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego odczytywane będą wszystkie ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Powstańcy sprzeciwili się jednak tej decyzji. Jak ostatecznie ustalono, w Apelu Pamięci pojawią się dwie ofiary katastrofy w Smoleńsku. 

Po poniedziałkowym spotkaniu i ustaleniu nowej treści apelu, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zaapelowała do MON o uwzględnienie w apelu również Władysława Bartoszewskiego. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy