Reklama

Apel o niepodpisaniu umowy z Gazpromem

Poseł Piotr Apel z ugrupowania Kukiz '15 bagatelizuje zapowiedzi ministra Piotra Naimskiego o nieprzedłużeniu umowy na dostawy gazu z Rosji. Zdaniem polityka deklaracja pełnomocnika rządu do spraw infrastruktury energetycznej to po prostu zabieg wizerunkowy.

Piotr Apel zaznaczał w Polskim Radiu, że plany nieprzedłużenia umowy z Gazpromem w sprawie dostaw gazu to próba przypodobania się wyborcom Prawa i Sprawiedliwości. - Zwłaszcza, że jest to kontrakt, który wygasa za kilka lat - zaznacza Piotr Apel. - To jest bardziej popisówka, niż jakiekolwiek konkrety - uważa polityk Kukiz 15.

Piotr Apel dodaje, że minister Piotr Naimiski powinien skupić się na zwiększaniu źródeł dostaw gazu i ich różnicowaniu, a nie na umowach, które wygasają na długo po kadencji tego Sejmu.

Reklama

W miniony poniedziałek pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej, minister Piotr Naimski zapowiedział w wywiadzie dla jednej z zagranicznych agencji informacyjnych, że Polska nie przedłuży obowiązującej do 2022 roku umowy z rosyjskim koncernem Gazprom na dostawy gazu ziemnego.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy