Reklama

Reklama

Antoni ​Macierewicz o słowach Władimira Putina: Polska nie jest osamotniona

Reakcja ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na słowa prezydenta Rosji Władimira Putina potwierdziła strategiczny sojusz ze Stanami Zjednoczonymi i pokazała, że Polska nie jest osamotniona - ocenił we wtorek był szef MON, poseł PiS Antoni Macierewicz.

Macierewicz pytany w PR24, czy Polska jest osamotniona wobec ataku prezydenta Rosji, odpowiedział: "Widać wyraźnie, że nie".

Jak dodał, wypowiedź ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher "jednoznacznie wskazująca, kto jest odpowiedzialny za drugą wojnę światową i kto najbardziej na niej ucierpiał, potwierdza strategiczny sojusz Stanów Zjednoczonych i Polski i jasno wskazuje, że nadzieje Putina, że swoimi kłamstwami doprowadzi do rozbicia tego sojuszu, osłabienia Polski (...) są po prostu fikcyjne".

Według Macierewicza, w wypowiedzi Putina chodzi o próbę "uniemożliwiania usamodzielnienia się Europy Środkowej, Polski i zbudowania strategicznego sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi".

Reklama

"Dla Rosji Putina to tragedia, utrata szans na odzyskanie pozycji imperialnej w tej części Europy" - ocenił były szef MON. Według Macierewicza, można się spodziewać, "że ta agresja (Putina) nie tylko słowna, ale także polityczna, będzie przez niego rozwijana".

Mosbacher komentuje

W poniedziałek Mosbacher skomentowała na Twitterze wypowiedzi Putina o przyczynach wybuchu II wojny światowej. "Drogi prezydencie Putin - Hitler i Stalin zmówili się, by rozpocząć II wojnę światową. To jest fakt. Polska była ofiarą tego okropnego konfliktu" - napisała ambasador.

Putin powiedział wcześniej, że przyczyną II wojny światowej był nie pakt Ribbentrop-Mołotow, lecz pakt monachijski z 1938 r., wykorzystany przez Polskę, wysuwającą roszczenia terytorialne do Zaolzia. Prezydent Rosji przekonywał też, że we wrześniu 1939 r. Armia Czerwona w Brześciu nie walczyła z Polakami i w tym kontekście "niczego Polsce Związek Radziecki w istocie nie odbierał".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy