Reklama

Reklama

Anna Maria Żukowska: To wygląda na Klątwę Dublera. Oburzenie po wpisie posłanki

"To wygląda na Klątwę Dublera" - w ten sposób rzeczniczka SLD i posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska skomentowała na Twitterze informację o śmierci sędziego Trybunału Konstytucyjnego Grzegorza Jędrejka. Wpis został skrytykowany przez polityków i internautów. "Jestem pewien, że nie miała nic złego na myśli" - skomentował lider SLD Włodzimierz Czarzasty.

"To wygląda na bolszewicki brak szacunku dla zmarłego" - ocenił senator Marek Pęk (PiS). 

"@AM_Zukowska śmierć innej osoby tak panią bawi?" - skomentował na TT poseł PiS Jan Mosiński.

Poseł Stanisław Tyszka (Klub Parlamentarny Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe - Kukiz15) napisał zaś, że "tego typu chamstwo jest przekleństwem naszej debaty publicznej". "Napędza wojnę polsko-polską i uniemożliwia jakąkolwiek racjonalną, propaństwową dyskusję. Pani Poseł @AM_Zukowska proszę przeprosić i skasować ten wpis" - dodał.

"Jeżeli to nie jest fejkowe konto. Czas oddać mandat posła. Szkoda kolejnych słów, aby taką podłość komentować" - napisał europoseł PiS Patryk Jaki.

Reklama

"Rzeczniczka @__Lewica sprawiła, że nim skończył się dzień, tematem jest jej wpis o śmierci sędziego TK, a nie konwencja kandydata. Duża sztuka" - zauważyła z kolei dziennikarka Polsat News Agnieszka Gozdyra.

"Człowiek umarł. W takich chwilach się milczy, albo pisze kondolencje" - napisał Marcin Makowski z "Do Rzeczy".

Wśród wielu komentarzy pod wpisem m.in. takie: "rzecznik Żukowska chyba bardzo nie lubi Biedronia, skoro gotowa jest tak się poświecić, by przykryć jego rekomendację wyborczą". "Człowiek umarł. W takich chwilach się milczy, albo pisze kondolencje", "To wygląda na Klątwę Rzeczników", "To wygląda na brak klasy", "Radzę skasować, ale chyba już za późno", "W Boga nie wierzycie, ale w klątwy już tak?" czy "To jest ta słynna wrażliwość Lewicy?".

Czarzasty: Każdy ma swoją wrażliwość

Do wpisu rzeczniczki SLD odniósł się na antenie Polsat News lider SLD Włodzimierz Czarzasty.

"Po pierwsze na pewno rodzinie składam kondolencje, po drugie - jeżeli chodzi o komentarze, to każdy ma swoją wrażliwość. Jestem pewien, że pani Żukowska nie miała nic złego na myśli w kontekście czy rodziny, czy osoby. Różne są skojarzenia i różne są komentarze" - powiedział Czarzasty.

Odnosząc się do reakcji Patryka Jakiego, "radził" mu, "aby się tak strasznie nie unosić". "Bo pamiętam jego wypowiedzi, po których powinien tysiąc razy już podać (złożyć) mandat, już jako wiceminister i jako poseł. (...) Podłością nazywam to, co Patryk Jaki zrobił polskiemu wymiarowi w sprawiedliwości. I co? Złożył mandat? Ma to w nosie po prostu" - podkreślił lider SLD.

Nie żyje Grzegorz Jędrejek

Grzegorz Jędrejek zmarł w niedzielę w godzinach porannych. W 1997 r. ukończył studnia prawnicze, a w 1998 r. studia historyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 2002 r. uzyskał stopień doktora, a w 2011 r. obronił pracę habilitacyjną. Był asystentem i adiunktem na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 

W latach 2003-2017 pracował w Biurze Studiów i Analiz Sądu Najwyższego. Od 2005 r. był zatrudniony na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od 2012 r. był profesorem nadzwyczajnym UKSW i kierownikiem Katedry Postępowania Cywilnego. W lutym 2017 r. został wybrany przez Sejm na sędziego TK; ślubowanie złożył 27 lutego 2017 r. 

W kwietniu 2019 r. został powołany w skład Państwowej Komisji Wyborczej. 

Reklama

Reklama

Reklama