Reklama

Reklama

Anna Godzwon: Nie działałam w KOD i nie jestem politykiem

"Nigdy nie byłam zaangażowana w działalność KOD i nie chodziłam na żadne manifestacje" - podkreśliła w sobotę Anna Godzwon. Jest to reakcja na wpis senatora Marka Pęka.

Senator Marek Pęk podał w mediach społecznościowych, że "w ubiegłym tygodniu nowym dyrektorem Centrum Informacyjnego Senatu został powołany były poseł Nowoczesnej Grzegorz Furgo, a jego zastępcami w ostatnich dniach zostali: A. Godzwon - była doradczyni B. Komorowskiego angażująca się m.in. w działalność KOD-u i J. Stefaniak - były polityk i były rzecznik prasowy PSL Jakub Stefaniak".

Ponadto - jak przekazał Pęk - "kierownikiem działu nowych mediów, który działa w CIS ma zostać A. Kądziela - były działacz i szef młodzieżówki Nowoczesnej, a nowym dyrektorem Biura Spraw Senatorskich ma zostać była posłanka PO Anna Białkowska".

Reklama

Do wpisu odniósł się w sobotę na Twitterze były marszałek Senatu Stanisław Karczewski. "Upartyjnienie Kancelarii Senatu jest bezprecedensowe. Nigdy w przeszłości nie miało miejsca zatrudnianie na stanowiskach urzędniczych przegranych polityków" - napisał.

Godzwon odnosząc się do wpisu Pęka podkreśliła, że nie była doradcą prezydenta Bronisława Komorowskiego, tylko wicedyrektorem Kancelarii Prezydenta RP - czyli urzędnikiem. "Nigdy nie byłam zaangażowana w działalność KOD. Nigdy nie chodziłam na manifestacje - żadne manifestacje" - zaznaczyła.

Podkreśliła też, że nie była i nie jest politykiem i nie angażuje się, ani też w przeszłości nie angażowała się politycznie. "Jestem dziennikarką z ponad osiemnastoletnim stażem, byłam pracownikiem Kancelarii Sejmu, Kancelarii Prezydenta i Krajowego Biura Wyborczego" - przypomniała Godzwon.

Reklama

Reklama

Reklama