Reklama

Reklama

Andżelika Możdżanowska nowym wiceministrem rozwoju

​Andżelika Możdżanowska została właśnie Pełnomocnikiem Rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Będzie także wiceministrem rozwoju w resorcie Mateusza Morawieckiego.

"W Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju podkreślamy rolę i znaczenie małych i średnich firm. Przedsiębiorczość, zwłaszcza ta najmniejsza, to niezawodny silnik naszej gospodarki "- wskazał, cytowany w komunikacie, wicepremier Mateusz Morawiecki.

Dodał, że prawie 2 mln małych i średnich przedsiębiorstw wytwarza połowę polskiego PKB. "Dlatego głos przedsiębiorców, ale też głos tych, którzy dają zatrudnienie musi być jeszcze lepiej słyszany i w rządzie, i w parlamencie. Tak widzę rolę pełnomocnika ds. MŚP i jestem pewien, że pani minister Andżelika Możdżanowska doskonale tę rolę wypełni "- podkreślił Morawiecki.

Reklama

Możdżanowska przez lata była politykiem Polskiego Stronnictwa Ludowego - najpierw senatorem, ostatnio posłem. Z PSL odeszła w lipcu. 

W 2016 roku weszła w skład sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.

Jako pierwszy informację podał portal fakt24.pl.

(az)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy