Reklama

Reklama

​Andrzej Szlachta: Budżet nie jest tylko dla elit

Budżet musi odpowiadać na potrzeby obywateli. Myślę, że nowy minister finansów będzie realizował naszą politykę - mówi w rozmowie z Interią Andrzej Szlachta, przewodniczący komisji finansów publicznych.

We wtorek prezydent Andrzej Duda powołał Mariana Banasia na stanowisko ministra finansów. Zastąpi on na tym stanowisku Teresę Czerwińską. Dotychczas Banaś był sekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów i szefem Krajowej Administracji Skarbowej.

- Ja jestem zadowolony z tej decyzji. Bardzo wysoko oceniam kompetencje pana ministra, myślę, że będzie realizował naszą politykę. Od wielu lat jest związany z naszym ugrupowaniem. Myślę, że będzie w bliskim kontakcie z komisją finansów publicznych - powiedział Szlachta.

Dodał, że Teresa Czerwińska "też była dobrym ministrem", ale kontakty z komisją odbywały się głównie za pośrednictwem wiceministrów.

Reklama

- Myślę, że minister Banaś będzie rozumiał, że liczy się cały budżet, że budżet nie jest tylko dla elit, ale przede wszystkim dla obywateli, że będzie lepiej rozumiał politykę rządu - powiedział szef sejmowej komisji finansów publicznych.

- Budżet nie tylko musi spełniać rygory dyscypliny finansowej, ale musi też spełniać potrzeby obywateli. Mam nadzieję, że przed najbliższym posiedzeniem Sejmu dojdzie do spotkania pana ministra z członkami komisji finansów publicznych z PiS a potem całej komisji, żebyśmy lepiej poznali priorytety pana ministra - dodał.

Paweł Sobczak

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy