Reklama

Reklama

Andrzej Sośnierz poza Porozumieniem. Decyzja Gowina

Andrzej Sośnierz został usunięty z Porozumienia - poinformował w mediach społecznościowych Jan Strzeżek. Wniosek złożył prezes partii Jarosław Gowin. Wcześniej o możliwym odejściu Sośnierza mówił w rozmowie z Interią Paweł Kukiz.

"Prezes Jarosław Gowin złożył wniosek o usunięcie posła Andrzeja Sośnierza z Porozumienia ze względu na jego decyzję o koalicji z rządem PiS" - czytamy w komunikacie wydanym przez Jana Strzeżeka, który pełni rolę rzecznika koła Porozumienia.

Andrzej Sośnierz usunięty z Porozumienia Jarosława Gowina

"Decyzja o usunięciu posła Sośnierza z partii zapadła jednogłośnie" - dodał Strzeżek.

"Nie ma naszej zgody na współpracę z rządem PiS" - skomentował sprawę Jarosław Gowin. 

Decyzja o usunięciu Andrzeja Sośnierza z Porozumienia to efekt podjęcia współpracy koła Polskie Sprawy z rządem. W ramach porozumienia posłanka Agnieszka Ścigaj wejdzie w skład rządu i będzie zajmowała się kwestiami integracji społecznej. 

Reklama

Sobolewski: Porozumienie z kołem Polskie Sprawy przewiduje wspieranie rządu

Sekretarz Generalny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski pytany, co przewiduje podpisane przez PiS porozumienie z kołem Polskie Sprawy zwrócił uwagę, że jest ono podobne do tego podpisanego z Kukiz'15 w ubiegłym roku.

- Porozumienie z kołem Polskie Sprawy dotyczy wspólnych głosowań, wspólnych propozycji programowych, ogólnie szeroko rozumianego wspierania rządu - powiedział.

Dodał, że porozumienie przewiduje współpracę do końca bieżącej kadencji.

- Porozumienie nie przewiduje startu w przyszłorocznych wyborach ze wspólnej listy. To ewentualny temat na przyszłość - zaznaczył Sobolewski.

Andrzej Sośnierz poza Porozumieniem. Agnieszka Ścigaj w rządzie

Informację w tej sprawie potwierdził premier Mateusz Morawiecki w czasie konferencji prasowej w Raszynie. - Pani poseł Agnieszka Ścigaj zajmie się w rządzie integracją społeczną, w tym falą uchodźców z Ukrainy - tłumaczył szef polskiego rządu.

Trzeci z członków koła Polskie Sprawy - Paweł Szramka - poinformował w środę o odejściu z koła i podjęcia dalszych obowiązków jako poseł niezrzeszony.

"Liczyłem na to, że potoczy się to zupełnie inaczej" - napisał poseł na Twitterze i załączył skan pisma, w którym informuje o rezygnacji.

Porozumienie koła Polskie Sprawy i Zjednoczonej Prawicy skomentował w rozmowie z Interią Paweł Kukiz. Agnieszka Ścigaj była posłanką jego ugrupowania Kukiz'15. 

- Cieszę się, że w rządzie przybywa kolejny gorący zwolennik, a właściwie zwolenniczka, zmiany ordynacji, referendów i sędziów pokoju. Przepraszam, jest ich dwoje! Jeszcze Andrzej Sośnierz - powiedział Interii Kukiz. 

Reklama

Reklama

Reklama