Reklama

Reklama

Andrzej Rzepliński o politykach PiS: Naturszczycy i jasnowidze

"Naturszczycy, którzy rzekomo leczą, wchodzą do sali operacyjnej na oddziale kardiologicznym i biorą się za operację" – tak profesor Andrzej Rzepliński wypowiedział się w TVN24 o politykach zajmujących się reformą wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

W "Faktach po Faktach" były prezes Trybunału Konstytucyjnego profesor Andrzej Rzepliński stwierdził, że polskie sądownictwo reformują "naturszczycy" i "jasnowidze".  "Ludzie, którzy rzekomo leczą. I wchodzą do sali operacyjnej na oddziale kardiologicznym, wiedzą, że gdzieś jest serce, mają nóż, mają nożyczki. I biorą się za operację. Tak samo jest tutaj [w wymiarze sprawiedliwości - przy. red.]" - stwierdził Rzepliński.

"Nie może być tak, że znachorzy biorą się za reformowanie czegoś, na czym się nie znają. W państwach, w których przestrzegane są rządy prawa, gdzie jest demokracja konstytucyjna, to jest po prostu niemożliwe" - mówił przed kamerami TVN24.

Reklama

"Europa nie może tolerować tak ważnego państwa i tak dużego narodu prowadzonego przez ludzi, którzy są wobec Europy wrodzy, którzy podejmują wrogie wobec Europy działania. I żądają pieniędzy, uważając - jak oni mówią - że im się po prostu należą. I nic nie wnoszą do Europy poza ciągłymi, falującymi atakami przeciwko wartościom europejskim" - dodał były prezes TK.

Cały wywiad z profesorem Rzeplińskim na stronie TVN24. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy