Reklama

Reklama

Andrzej ​Rzepliński dla TVN24: To jest realna Targowica

"Mamy ostry marsz w kierunku samodzierżawia, władzy jednostki. To jest bolszewizacja struktur państwa" - mówił w "Faktach po Faktach" prof. Andrzej Rzepliński.

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego był pytany m.in. o o wniosek Prokuratora Generalnego, który chce, by TK zbadał uchwały Sejmu z 2010 r. w sprawie wyboru trzech sędziów TK. Jak wskazuje Zbigniew Ziobro, naruszono wówczas zasadę "indywidualnego wyboru" każdego z kandydatów.

"To element dalszego doskonalenia orbanizmu w Polsce" - ocenił Rzepliński.

Dodał również, że w jego ocenie Julia Przyłębska nie jest prezesem Trybunału Konstytucyjnego. "Jest tą panią, która najpierw była komisarzem politycznym Trybunału, a potem uzurpatorem tej funkcji. Dla każdego prawnika w Europie jest oczywiste, że urzędującym prezesem Trybunału jest pan prof. Biernat (wiceprezes TK - przyp. red.)" - mówił Rzepliński.

Reklama

Były prezes TK powiedział także, że uznawanie przez rząd PiS tylko wybranych wyroków TK Konstytucyjnego stanowi "element destrukcji i zdrady państwa".

"Oni nie traktują poważnie naszego państwa. To jest dla nich swoiste żerowisko na stanowiska, na władzę. Mamy kontrrewolucję, ostry marsz w kierunku samodzierżawia, władzy jednostki" - dodał.

Jak mówił, sędziowie i posłowie są dziś "straszeni kryminałem". "To jest dla mnie realna Targowica. To jest parcie na Wschód" - dodał. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne