Reklama

Reklama

Andrzej Gut-Mostowy nowym wiceministrem rozwoju

Jak poinformowało na Twitterze Ministerstwo Rozwoju, nowym sekretarzem stanu w resorcie i wiceministrem został Andrzej Gut-Mostowy. Ma być pełnomocnikiem premiera do spraw promocji polskiej marki.

Jak czytamy na Twitterze, "premier Mateusz Morawiecki powołał go na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju na funkcję pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki. Nominację wręczyła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz".

Andrzej Gut-Mostowy jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunkach gospodarka turystyczna (studia magisterskie) i gospodarka regionalna (studia doktoranckie). Był posłem na Sejm RP trzech kadencji: 2005-2007, 2007-2011, 2011-2015.

W latach 1998-2005 był radnym województwa małopolskiego. Pełnił między innymi stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki. W latach 1995-1998 radny miasta Zakopane i członek zarządu miasta.

Reklama

W latach 2008-2014 był wiceprezesem Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, a także prezesem i członkiem zarządu Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Należał do Zespołu Naukowego "Badania Ruchu Turystycznego w Małopolsce".

Gut-Mostowy to także inicjator powołania Małopolskiej Organizacji Turystycznej przez Sejmik Województwa Małopolskiego. W latach 2005-2009 współzałożyciel i pierwszy zwierzchnik Rycerzy Kolumba w Polsce, największej dobroczynnej katolickiej organizacji na świecie.

Od 2004 r. organizator festynów "Przedsiębiorcy Podhala, Spisza, Orawy Dzieciom" w Rabce. Za tę działalność odznaczony Kawalerem "Orderu Uśmiechu".

Gut-Mostowy pochodzi z jednej z najstarszych i najliczniejszych rodzin na Podhalu, która od końca XIX wieku zajmuje się turystyką.

Żonaty, ma czwórkę dzieci. Zna język angielski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy