Reklama

Reklama

Andrzej Duda zwołał naradę z udziałem premiera i dowódców wojskowych

Prezydent Andrzej Duda zaprosił premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, szefa MON Mariusza Błaszczaka, szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego i dowódców wojskowych na naradę we wtorek wieczorem - przekazał szef BBN Jacek Siewiera. Kancelaria Tematem będzie sytuacja bezpieczeństwa i dalsze wspieranie Ukrainy.

- Na dziś wieczór prezydent zaprosił na naradę do BBN premiera, szefów MON i MSWiA oraz dowódców wojskowych - przekazał szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Siewiera zaznaczył, że prezydent będzie chciał omówić podczas spotkania "bieżącą sytuację bezpieczeństwa i dalszą koordynację działań, związanych chociażby ze współpracą sojuszniczą i wspieraniem Ukrainy".

Spotkanie ma rozpocząć się o godz. 19.

Morawiecki: Wspieranie Ukrainy to najlepsza gwarancja pokoju

Na zaproszenie niemieckiej prezydencji G7 i Komisji Europejskiej we wtorek w Berlinie odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona odbudowie Ukrainy, z udziałem m.in. szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen oraz kanclerza Niemiec Olafa Scholza. W konferencji wziął udział także premier Morawiecki.

Reklama

Zobacz też: Mateusz Morawiecki. Władysław Kosiniak-Kamysz o zmianie premiera

Podczas konferencji Morawiecki wskazywał m.in., że Władimir Putin nie może podbić wojskowo Europy, jeśli najpierw nie pokona jej gospodarczo. Szef polskiego rządu przekonywał też, że wspieranie Ukrainy to "najlepsza gwarancja dla naszego bezpieczeństwa i pokoju na następne dekady".

W ostatnich miesiącach odbywały się narady w BBN z udziałem prezydenta, premiera, ministrów i dowódców wojskowych poświęcone m.in. bezpieczeństwu, sytuacji na Ukrainie czy bezpieczeństwu energetycznemu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy