Reklama

Reklama

Andrzej Duda: W sprawie in vitro potrzebny kompromis

Prezydent elekt odniósł do słów kardynała Stanisława Dziwisza, który wczoraj w Krakowie ostro skrytykował metodę in vitro i rządowy projekt ustawy, który zakłada finansowanie tej metody nie tylko dla małżeństw. - W sprawie in vitro potrzebny jest kompromis - ocenił Andrzej Duda.

Zdaniem prezydenta elekta, goszczącego rano w Radiu Kraków, metropolita krakowski nie tyle mówił o samej metodzie, co odnosił się do proponowanego tekstu ustawy. Andrzej Duda zaznaczał, że dokument regulujący kwestię sztucznego zapłodnienia jest niezbędny. - Trzeba to uregulować tak, żeby zarówno godność człowieka, jak i prawo do życia były szanowane, to da się zrobić, jest możliwy kompromisowy projekt w takim zakresie i chciałbym, żeby taki kompromisowy projekt powstał - mówił prezydent elekt. Andrzej Duda dodał, że na sprawę in vitro patrzy podobnie jak profesor Andrzej Zoll, który ma bardzo poważne, konstytucyjne zastrzeżenia do rządowego projektu.
Prezydent elekt powiedział też na antenie Radia Kraków, że jest zdecydowanie za utrzymaniem finansowania partii politycznych z budżetu państwa. - Uzasadnienie tego jest bardzo proste - chodzi o to, żeby finanse partii były przejrzyste i aby nie było finansowania z różnych - powiedzmy - lewych źródeł - argumentował Andrzej Duda.
W referendum 6 września Polacy odpowiedzą na pytania, dotyczące wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu, finansowania partii politycznych z budżetu państwa oraz wprowadzenia zasady rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy