Reklama

Reklama

Andrzej Duda: W sobotę miałem badania okresowe

Prezydent, jak każdy, powinien poddawać się badaniom okresowym; w związku z badaniami miałem w sobotę spotkanie ze służbą zdrowia - powiedział na wieczornej gali w Warszawie z okazji 30-lecia odrodzenia samorządu lekarskiego prezydent Andrzej Duda.

"Samorząd (lekarski-PAP) istnieje nawet nie tyle w interesie lekarzy, ale w interesie pacjenta, po to by lekarz, jak najlepiej i z jak największa odwagą, ale i rozsądkiem mógł chronić jego zdrowie" - mówił Duda.

Dodał, że jak każdy pacjent chce, by lekarz, który dba o jego zdrowie był lekarzem mądrym, dobrze wykształconym, świetnie przygotowanym, ale zarazem odważnym. "Ten lekarz musi wiedzieć, że nawet jeśli dba o zdrowie prezydenta Rzeczypospolitej, to jest to taki sam pacjent, jak każdy inny" - zaznaczył.

"Mówię o tym także m.in. dlatego, że i dzisiaj w związku z badaniami okresowymi miałem spotkanie z naszą służbą zdrowia, z lekarzami, którzy dbają o moje zdrowie" - poinformował.

Reklama

Jak zauważył, "prezydent jest osobą szczególną, wszystkie oczy są na niego zwrócone, ale (...) podlega takiemu przyjrzeniu się jak każdy pracownik, po prostu powinien poddawać się badaniom okresowym".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje