Reklama

Reklama

Andrzej Duda szykuje się do rewizyty w Stanach Zjednoczonych

Polska dyplomacja ma pracować nad przygotowaniem prawdopodobnej przyszłorocznej wizyty Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. Prezydent po porannych rozmowach z Donaldem Trumpem na Zamku Królewskim powiedział, że wstępnie umówili się na to, iż w przyszłym roku odwiedzi USA.

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski mówił w TVP Info, że na razie nie jest znany nawet przybliżony termin wizyty Andrzeja Dudy za oceanem, a przed dyplomatami teraz czas ciężkiej pracy. Przypomniał, że przyszły rok jest szczególny, bo jest on rokiem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i prezydent ma dużo obowiązków krajowych.

Prezydenci Donald Trump i Andrzej Duda rozmawiali m.in. o amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce. Donald Trump zapewnił, że żołnierze USA zostaną w Polsce. "Nie rozmawialiśmy o gwarancjach, nie było ku temu warunków, ale jesteśmy tu obecni od dłuższego czasu, jest do pięciu tysięcy naszych żołnierzy. Tu zostaniemy i będziemy współpracować z Polską" - mówił. 

Andrzej Duda powiedział natomiast, że w tym kontekście rozmawiał z Donaldem Trumpem także o sytuacji w naszym regionie świata. Poinformował, że właśnie podczas przyszłorocznej wizyty w Stanach Zjednoczonych mieliby porozmawiać m.in. o współpracy wojskowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama