Reklama

Reklama

Andrzej ​Duda: Szanuję każdego konkurenta

- Będą na pewno różni kandydaci, szanuję każdego konkurenta i zakładam, że każdy startuje, aby zrealizować swoją wizję rozwoju naszego kraju, swoją wizję prezydentury - mówił w środę prezydent Andrzej Duda pytany o ewentualny start w wyborach prezydenckich b. premiera Donalda Tuska.

Podczas rozmowy w TVP Duda był m.in. pytany czy chciałby, aby w przyszłorocznych wyborach prezydenckich jego rywalem był były premier Donald Tusk.

"Na pewno będą różni kandydaci, tak jak zawsze są kandydaci w wyborach prezydenckich. Każdego konkurenta szanuję i zakładam, że każdy startuje, aby zrealizować swoją wizję rozwoju naszego kraju, także swoją wizję prezydentury" - powiedział Duda.

"Z dużym szacunkiem do tego podchodzę" - dodał.

Procedury impeachmentu amerykańskiego

Prezydent był też pytany o sprawę procedury impeachmentu amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa w związku z podejrzeniem, że wywierał naciski na Kijów, by pozyskać informacje mogące zaszkodzić jego politycznemu rywalowi.

Reklama

Duda zaznaczył, że są to wewnątrz amerykańskie sprawy. "Na pewno sprawa zostanie w szczegółach zbadana" - ocenił. "Natomiast proszę pamiętać moment jaki mamy, właściwie w USA zaraz się rozpocznie kampania prezydencka; to już wygląda trochę jak taki element kampanijny" - powiedział.

Spotkanie z Trumpem

Zapytany o przebieg rozmowy z Donaldem Trumpem, która odbyła się podczas ich spotkania w Nowym Jorku, prezydent wskazał, że głównym tematem była współpraca wojskowa. "O tym rozmawialiśmy najwięcej" - powiedział.

Prezydenci Polski i USA podpisali w poniedziałek w Nowym Jorku deklarację ws. pogłębiania współpracy obronnej. Głosi ona m.in., że USA uzgodniły lokalizacje dla zwiększonej obecności wojsk USA w Polsce, wśród lokalizacji są m.in. Wrocław, Łask i Lubliniec, trwa dialog dotyczący miejsca stacjonowania pancernej brygadowej grupy bojowej. Prezydent USA zapowiedział, że wkrótce odwiedzi Polskę; powiedział też, że w bardzo krótkim czasie będzie możliwe zniesienie wiz dla Polaków. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy