Reklama

Reklama

Andrzej Duda spotka się w piątek z prezydentem Słowacji

Prezydenci Andrzej Duda i Andriej Kiska spotkają się dzisiaj w​ Czerwonym Klasztorze na Słowacji. Będzie to pierwsze spotkanie prezydentów Polski i Słowacji od czasu wyboru Andrzeja Dudy na stanowisko głowy państwa.

Wizyta, w leżącym przy granicy z Polską Czerwonym Klasztorze, będzie miała charakter roboczy. Rozmowy głów obu państw mają na celu przygotowanie się do zbliżającego się spotkania prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej. Zaplanowane jest ono za tydzień w Balatonfuered na Węgrzech. 

Andrej Kiska jest ostatnim przywódcą z Grupy Wyszehradzkiej, z którym Andrzej Duda nie miał jeszcze okazji rozmawiać. W czasie szczytu Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku polski prezydent spotkał się już ze swoim węgierskim odpowiednikiem Janosem Aderem, oraz z głową Republiki Czeskiej - Miloszem Zemanem. 

Reklama

Można się spodziewać, że w czasie rozmów w Czerwonym Klasztorze poruszona zostanie między innymi kwestia kryzysu imigracyjnego i stanowiska Polski wobec kwot, proponowanych przez Komisję Europejską.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy