Reklama

Reklama

Andrzej Duda przedstawi skład Kancelarii Prezydenta

​Małgorzata Sadurska szefową Kancelarii Prezydenta, a Paweł Soloch szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego. To tylko niektóre nazwiska bliskich współpracowników nowego prezydenta. Andrzej Duda, dziś w południe, ma sam oficjalnie ogłosić skład Kancelarii Prezydenta.

Od kilku tygodni trwały spekulacje na temat tego, kto znajdzie się w najbliższym otoczeniu nowego prezydenta. Sam Andrzej Duda potwierdził wczoraj, że szefową Kancelarii będzie dotychczasowa posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Sadurska, były minister w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Maciej Łopiński zostanie szefem zespołu doradców. Będzie on również odpowiadał za skompletowanie zapowiadanej w czasie kampanii wyborczej przez Andrzeja Dudę Narodowej Rady Rozwoju. Ma ona wspierać prezydenta w kwestiach strategicznych.

Reklama

"Chce to osobiście powiedzieć Andrzej Duda"

Za sprawy zagraniczne będzie odpowiadał Krzysztof Szczerski, a za sprawy kultury - Wojciech Kolarski. Z kolei szefem gabinetu będzie obecny poseł PiS Adam Kwiatkowski, który jeszcze dwa dni temu w komentarzach był bardzo dyplomatyczny. - O składzie Kancelarii i o tym, kto czym będzie się zajmował, chce osobiście powiedzieć Andrzej Duda - deklarował współpracownik prezydenta.

Szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego ma zostać obecny prezes Instytut Sobieskiego. O zmianach poinformował w tym tygodniu w Sejmie odchodzący szef BBN Stanisław Koziej.
Paweł Soloch był wiceszefem MSWiA w latach 2005-2007. Od 2014 roku jest prezesem prawicowego think-tanku - Instytutu Sobieskiego.Reklama

Reklama

Reklama