Reklama

Reklama

Andrzej Duda: Proszę, żeby ważyć słowa

"Apeluję o więcej wstrzemięźliwości, o mniej emocji. Jestem przekonany, że uda nam się właśnie w taki sposób i tak działając osiągnąć prawdę, która nam się należy, co do naszej historii, a w związku z tym i sprawiedliwość" - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda w Żarach (Lubuskie).

Prezydent spotkał się w środę z mieszkańcami Żar. W kontekście sytuacji wokół nowelizacji ustawy o IPN wystąpił tam m.in. z apelem o spokojną debatę.

"Umiejmy zdobyć się na spokojną debatę. Prosiłbym, żeby się w gniewie nie zagalopować, prosiłbym, żeby ważyć słowa. Jeżeli nawet nas obrażają, nie obrażajmy innych, nie odpłacajmy tym samym. Nie powinniśmy tak robić" - przestrzegał.

Jak dodał, głęboko wierzy w to, że "nasza postawa - postawa oczekiwania, sprawiedliwości i uczciwego traktowania, uczciwego podejścia do naszej historii poprzez prawdę historyczną zostanie uszanowana, prędzej, czy później".

Reklama

Prezydent zaznaczył, że apel ten kieruje nie tylko do mieszkańców Żar, ale też do dziennikarzy, publicystów, naukowców, polityków, do wszystkich Polaków.

"Proszę o więcej wstrzemięźliwości, proszę o mniej emocji, a przede wszystkim proszę absolutnie nie kierować się w debacie, w dyskusji gniewem i nie obrażać innych" - mówił Duda.

"Jestem przekonany, że uda nam się właśnie w taki sposób i tak działając osiągnąć prawdę, która nam się należy, co do naszej historii, przekonanie o tej prawdzie na świecie, a w związku z tym także i sprawiedliwość, sprawiedliwe ocenienie postawy naszej, naszych przodków, naszego narodu" - powiedział prezydent

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy