Reklama

Reklama

Andrzej Duda powołał Marzenę Paczuską i Hannę Karp do KRRiT

W poniedziałek Marzena Paczuska i Hanna Karp zostały powołane przez prezydenta Andrzeja Dudę w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT). Marzena Paczuska wcześniej była m.in. szefową "Wiadomości".

Uroczystość wręczenia aktów powołania w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - jak przekazała KPRP - odbyła się w Belwederze.

Marzena Paczuska wśród członków KRRiT

Marzena Paczuska to polska dziennikarka związana z Telewizją Polską, gdzie przez wiele lat pracowała jako wydawca "Wiadomości", była także zatrudniona w TVP Info, TVP Regionalnej. W 2016 roku została mianowana kierownikiem redakcji "Wiadomości".  W latach 2019-2020 była członkiem zarządu TVP

W marcu 2020 roku na wniosek prezesa TVP Jacka Kurskiego i Mateusza Matyszkowicza została zawieszona w czynnościach członka zarządu spółki TVP, trzy miesiące później ogłoszono, że Paczuska zrezygnowała z funkcji członka zarządu.

Reklama

Dr hab. Hanna Karp jest natomiast medioznawca i wykładowcą toruńskiej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej.

Poprzednia kadencja członków KRRiT zakończyła się we wrześniu. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji składa się z pięciu członków powoływanych na 6-letnią kadencję - dwóch wyznacza prezydent RP, dwóch Sejm i jednego Senat.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy