Reklama

Reklama

Andrzej Duda pojechał na urlop

Po wielotygodniowej kampanii i wygranych wyborach prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą udali się na urlop do Juraty - informuje Wirtualna Polska.

Jak ustaliła Wirtualna Polska, Andrzej Duda udał się na urlop w środę (15 lipca) po uroczystościach 610. rocznicy bitwy pod Grunwaldem. Wraz z żoną wypoczywa w prezydenckim ośrodku w Juracie.

"Kampania wyborcza była wyczerpująca. Byliśmy w trasie non-stop, spaliśmy po kilka godzin. Kilka dni odpoczynku doradzali prezydentowi najbliżsi współpracownicy, ale i prezydencka para chciała odpocząć" - powiedziało w rozmowie z portalem źródło w Pałacu Prezydenckim.

Urlop prezydenta ma trwać kilka dni. 

Powstała w obecnym kształcie w latach 1996-2003 rezydencja w Juracie na Mierzei Helskiej to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku prezydentów. Kompleks mieści się po południowej stronie Półwyspu Helskiego, terenie tzw. umocnionego Helu, nad brzegiem Zatoki Puckiej. Liczący kilkadziesiąt hektarów teren jest ogrodzony i pilnie strzeżony. 

Znajdują się na nim dwie wille, kort tenisowy, wieża widokowa z krytym basenem. Do dyspozycji gości jest zamknięta plaża i przystań.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy