Reklama

Reklama

Andrzej Duda na Grabarce: Szukajmy elementów wspólnych

Prezydent Andrzej Duda powiedział w cerkiewnym sanktuarium na Grabarce (Podlaskie), że jednym z najważniejszych zadań prezydenta jest szukanie "elementów wspólnych" w społeczeństwie polskim, niezależnie od wyznania czy narodowości obywateli.

- Wierzę w to, że będziemy umieli tę wspólnotę, nawet mimo różnic, budować. Bo nawet jeżeli są różnice, najistotniejszy jest wzajemny szacunek. Ja te wyrazy szacunku dzisiaj, wszystkim z tego miejsca oddaję  - powiedział prezydent w swoim wystąpieniu, w czasie prawosławnych obchodów Święta Przemienienia Pańskiego.

To najważniejsza w roku uroczystość na Św. Górze Grabarce.

Andrzej Duda dziękował za możliwość - jak się wyraził - "współobecności w tym świętym dla prawosławia miejscu".

Reklama

- Uważam, że prezydent RP, jako ten, który jest najwyższym przedstawicielem polskiego państwa, powinien szanować te miejsca i te tradycje, które są ważne dla Polski i dla polskich obywateli. To z pewnością jest takie ważne miejsce, miejsce wielkiego kultu religijnego - powiedział.

Dodał też, że niezależnie od tego, czy prezydent jest człowiekiem niewierzącym czy wierzącym, niezależnie również od religii jaką wyznaje, powinien "tutaj ze swoimi współobywatelami i ich gośćmi w takich wielkich świętach, ważnych wydarzeniach, jak dzisiejsze, uczestniczyć".

Od zwierzchnika Cerkwi w Polsce metropolity Sawy prezydent dostał w prezencie ikonę przedstawiającą scenę Przemienienia Pańskiego, autorstwa jednej z mniszek z żeńskiego monasteru (klasztoru) na Grabarce. Metropolita dostał od prezydenta zdobiony prawosławny krzyż. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy