Reklama

Reklama

Andrzej Duda: Cieszę się, że w wyborach nie będzie podziału na PiS i antyPiS

W jesiennych wyborach parlamentarnych opozycja będzie startować w kilku blokach. Podczas rozmowy w Polsat News prezydent Duda zapytany o ocenę bieżącej sytuacji politycznej oraz o to, czy PiS będzie miało problem w związku z rozdrobnieniem opozycji, odpowiedział: "Nie oceniam tego w ten sposób". Wyraził też zadowolenie, że "obywatele będą mieli wybór."

"Patrzę oczywiście z zaciekawieniem na scenę polityczną, bo to jest zawsze interesujące, co się dzieje. Cieszę się, że obywatele będą mieli wybór, bo rzeczywiście wszystko wskazuje na to, że tych ugrupowań startujących w wyborach będzie więcej, że nie będzie takiego podziału PiS - anty-PiS" - oświadczył prezydent.

Na uwagę prowadzącego, że według niektórych start opozycji w takiej formule jest najbardziej korzystny dla PiS Duda odparł: "niektórzy tak (sądzą), niektórzy nie, to zależy z kim się rozmawia". "Będzie więcej do wyboru, sam z zaciekawieniem to obserwuję i też oczywiście wezmę udział w wyborach, ale tylko jako zwykły obywatel, który w nich głosuje" - mówił Duda.

Reklama

Dopytywany na kogo odda swój głos prezydent zaznaczył, że wybory są tajne. "Ale wszyscy się domyślamy" - wtrącił prowadzący. "No to dobrze" - odparł prezydent.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama