Reklama

Reklama

​Andrzej Duda: Bezczelnością jest twierdzenie, że Polska jest cokolwiek winna w związku z II wojną światową

Bezczelnością jest twierdzenie, że my, Polacy i Polska, są komukolwiek cokolwiek winni w związku z II wojną światową - powiedział w niedzielę prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że "Polska i Polacy byli ofiarą II wojny światowej".

Prezydent Andrzej Duda podpisał w niedzielę ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ul. Królewskiej w Warszawie. Uroczystość odbyła się w niedzielę w Pałacu Prezydenckim.

Jak podkreślił prezydent Andrzej Duda, "Polska i Polacy byli ofiarą II wojny światowej".

- Dzisiaj odbudowujemy Pałac Saski i musimy go zwrócić Warszawie i Polsce. Ale nic nikomu innemu nie musimy dzisiaj zwracać. I nikomu innemu nic nie jesteśmy winni. To nam są winni ogromne pieniądze za straty, które ponieśliśmy w czasie II wojny światowej, cały nasz naród, a także nasze miasta i wioski. To jest to, co cały czas jest niezrealizowane - zaznaczył.

Reklama

Dodał, że "bezczelnością jest twierdzenie, że my, Polacy i Polska jest komukolwiek cokolwiek winna w związku z II wojną światową". - Nie my ją rozpętaliśmy, nie my uczyniliśmy szkody, byliśmy jej ofiarą - powiedział Duda.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy