Reklama

Reklama

Andrzej Dera zdradza nazwisko najpoważniejszego kandydata na szefa MSZ

Jeśli będzie rekonstrukcja rządu, to ze względu na merytorykę i przygotowanie, obecny szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski jest poważnym kandydatem na szefa MSZ - ocenił w czwartek (6 sierpnia) prezydencki minister Andrzej Dera.

Dera pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o zmiany w kancelarii prezydenta po zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy na nową kadencję, przypomniał, że "prezydent Duda zapowiedział zmiany w kancelarii".

Dera pytany - w kontekście ewentualnych zmian w rządzie - czy szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski jest poważnym kandydatem na ministra spraw zagranicznych, podkreślił, że "na pewno jest". "Jeśli będzie rekonstrukcja rządu, a słyszymy, że szef MSZ Jacek Czaputowicz nie będzie dalej ministrem, to na pewno Szczerski jest poważnym kandydatem" - ocenił.  

Jarosław Kaczyński: Jesienią rekonstrukcja rządu

Zdaniem Dery, "jeśli chodzi o merytorykę i przygotowanie, to zdecydowanie Krzysztof Szczerski jest poważnym kandydatem".

Reklama

W środę prezes PiS zapowiedział, że we wrześniu lub najdalej na początku października odbędzie się rekonstrukcja rządu. Jak dodał, plan zakłada zmniejszenie liczby resortów do 12.

"Mogę mówić o pewnym planie, który byłby zrealizowany we wrześniu, być może ostatecznie na początku października. To jest plan, który obejmuje daleko idące zmniejszenie liczby ministerstw. Połączenie różnych działów, tak żeby ich nadzorcą był jeden minister" - zaznaczył lider PiS. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy