Reklama

Reklama

Ambasador USA: Zaangażowanie Ameryki w polskie bezpieczeństwo jest niewzruszone

Amerykańskie zaangażowanie na rzecz polskiego bezpieczeństwa jest niewzruszone - zapewniła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, która uczestniczyła w czwartek w otwarciu Kongresu Polsko-Amerykańskiego "100 lat wspólnego dziedzictwa" w Lublinie.

"Nasza wspólna historia pokazała, że Polacy i Amerykanie muszą bardzo cenić i dbać o bezpieczeństwo. Niedawne przykłady rosyjskiego agresywnego zachowania pokazują, że nie możemy spoczywać na laurach" - powiedziała ambasador USA.

"Amerykańskie zaangażowanie na rzecz polskiego bezpieczeństwa jest niewzruszone, a ja osobiście się będą angażowała w to, że będziemy wzmacniali nasze relacje dotyczące bezpieczeństwa" - zadeklarowała Mosbacher.

Podkreśliła, że równie ważne jak bezpieczeństwo militarne jest bezpieczeństwo ekonomiczne. "Uwolnienie ludzkiego potencjału poprzez działalność ekonomiczną, innowacyjność, przedsiębiorczość stanowi rodzaj takiej mapy drogowej na przyszłość" - zaznaczyła ambasador.

Reklama

Kongres Polsko-Amerykański "100 lat wspólnego dziedzictwa" ma na celu wymianę doświadczeń i omówienie możliwości podjęcia wspólnego działania oraz spotkanie ludzi biznesu, nauki i kultury z Polski i USA. Kongres organizowany jest przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Lubelski Urząd Wojewódzki(PAP)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy