Reklama

Reklama

Ambasador Ukrainy dziękuje pierwszej damie. "Znalazła czas, aby spotkać się z dziećmi"

Ambasador Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrij Jurasz podziękował małżonce prezydenta Agacie Kornhauser-Dudzie za to, że podczas swej wizyty w Rzymie w minionych dniach spotkała się z ukraińskimi dziećmi. W kwietniu polska para prezydencka przewiozła je swoim samolotem z Polski do Wiecznego Miasta. Dzieci trafiły na leczenie do watykańskiego szpitala Bambino Gesu. We wtorek Pierwsza dama spotkała się z dwójką małych pacjentów.

"Przybywając znów do Rzymu, Pierwsza Dama Agata Duda znalazła czas, aby spotkać się z ukraińskimi dziećmi i rodzinami, które zostały przewiezione polskim prezydenckim samolotem podczas poprzedniej podróży Pana i Pani Dudy do Rzymu w kwietniu" - napisał ambasador Jurasz na Twitterze.

"Dzieci otrzymały leczenie ratujące życie w papieskiej klinice Bambino Gesu. Pani Agato, największe uznanie!" - dodał ukraiński dyplomata.

Do spotkania doszło w siedzibie ambasady RP przy Stolicy Apostolskiej. Prezydent Andrzej Duda z małżonką byli w Rzymie od niedzieli do wtorku.

Reklama

Dzieci z Ukrainy przyleciały do Włoch prezydenckim samolotem

W kwietniu para prezydencka udająca się z wizytą do Rzymu zabrała na pokład samolotu pięcioro onkologicznie chorych dzieci ewakuowanych z Ukrainy. Wraz z opiekunami i rodzeństwem przyleciały one do stolicy Włoch na pokładzie prezydenckiego samolotu. Mali pacjenci trafili do należącego do Watykanu szpitala pediatrycznego Bambino Gesù. Do dzisiaj w Rzymie przebywają jeszcze dwie rodziny.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy