Reklama

Reklama

Alimentów nie płaci ponad 280 tys. osób. Długi sięgają 11,4 mld zł

Alimentów nie płaci już prawie 282 tys. osób, a ich zaległości wzrosły do 11,4 mld zł - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor na koniec maja. Do bazy dłużników w czerwcu trafiło kolejnych 2 261 "alimenciarzy".

Z danych zgromadzonych w BIG InfoMonitor wynika, że na koniec maja prawie 282 tys. osób nie wywiązywało się z płacenia dzieciom alimentów. Zaległości z tego tytułu wynoszą już prawie 11,4 mld zł, a gminy współpracujące z rejestrem stale przekazują informacje o kolejnych dłużnikach - czytamy w komunikacie.

"Czas pandemii nie spowodował zmniejszenia się liczby tych zgłoszeń. W pierwszym półroczu tego roku gminy dopisały prawie 14 tys. nowych dłużników alimentacyjnych. Liczba ta jest porównywalna do analogicznego okresu z ubiegłego roku. W czerwcu do bazy dłużników trafiło 2 261 'alimenciarzy'" - podano.

Reklama

Problem w całej Polsce

Problem długów alimentacyjnych dotyka całej Polski, ale najbardziej doskwiera opiekunom dzieci z województw: śląskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego. W każdym z nich zadłużenie przekracza miliard złotych.

Według danych BIG to mężczyźni stanowią przytłaczającą większość dłużników alimentacyjnych - 94 proc. 

Rekordziści

Średni dług na osobę w kraju przekracza już 40 tys. zł, a w dziesięciu województwach jest jeszcze wyższy. 

Zaległości rekordzistów są znacznie wyższe. Na pierwszym miejscu jest 49-letni mieszkaniec Mazowsza z długiem wynoszącym 640 tys. zł, drugą i trzecią pozycję niechlubnego rankingu zajmują 42- i 41-letni ojcowie z Wielkopolski, zadłużeni wobec dzieci na 590 tys. zł i 575 tys. zł - czytamy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy