Reklama

Reklama

Airbus złożył wniosek w prokuraturze w sprawie caracali

Francuski producent caracali uważa, że mógł ponieść szkody po ujawnieniu przez MON poufnych informacji przetargowych Wacławowi Berczyńskiemu. Jak dowiedział się reporter RMF FM Grzegorz Kwolek, Airbus właśnie złożył do prokuratury wniosek o dołączenie firmy w charakterze poszkodowanego do toczącego się postępowania w tej sprawie.

Wniosek Airbus Helicopters dotyczy doniesienia posłów Platformy Obywatelskiej skierowanego 10 maja do Prokuratury Krajowej. Po poselskiej kontroli przeprowadzonej kilka dni wcześniej w resorcie obrony parlamentarzyści PO złożyli zawiadomienie dotyczące między innymi nieuprawnionego ujawnienia dokumentacji przetargu na śmigłowce wielozadaniowe byłemu szefowi podkomisji smoleńskiej.

Jak wynikało z ustaleń posłów, Wacław Berczyński, mimo że nie posiadał odpowiednich certyfikatów dostępu do informacji niejawnych, miał na specjalne polecenie szefa MON uzyskać dostęp do kilku tysięcy stron dokumentacji z postępowania.

Reklama

Firma Airbus nie chce szerzej komentować sprawy. "Potwierdzamy, że dołączyliśmy do postępowania" - czytamy w oświadczeniu przesłanym redakcji RMF FM. "Ma to związek z możliwością ujawnienia poufnych informacji dotyczących unieważnionego przetargu na zakup śmigłowców wielozadaniowych, co potencjalnie mogło zaszkodzić interesom firmy. Na tym etapie Airbus Helicopters nie będzie szerzej komentować toczącego się postępowania."

Grzegorz Kwolek

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy