Reklama

Agenci CBA zatrzymali czterech właścicieli firm

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali cztery osoby. Chodzi o podejrzenie wyłudzenia VAT z pomocą fikcyjnych faktur, opiewających na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w czwartek, że funkcjonariusze z rzeszowskiej delegatury CBA dokonali zatrzymań czworga właścicieli prywatnych firm z branży finansowej, doradczej i usługowej.

"Agenci zatrzymali ich na terenie województw lubelskiego i podkarpackiego" - dodał Brodowski.

"Wcześniej w tym wielowątkowym śledztwie zarzuty usłyszał właściciel przedsiębiorstwa, które wystawiało puste faktury" - wyjaśnił.

Mieli działać w zorganizowanej grupie przestępczej

Według śledczych, zatrzymani przez CBA mieli działać w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się m.in. wyłudzeniami podatku VAT i wprowadzali do obrotu faktury dokumentujące fikcyjny obrót towarów. Agenci uważają, że grupa miała działać w latach 2014-18.

Reklama

Brodowski zaznaczył, że śledztwo CBA prowadzone jest wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Lublinie i tam po zakończeniu czynności trafią osoby zatrzymane. W prokuraturze mają usłyszeć zarzuty.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy