Reklama

Reklama

Afgańczycy zatrzymani na A4. Szli na piechotę do Niemiec

Wrocławscy policjanci zatrzymali w poniedziałek dwóch uchodźców z Afganistanu na autostradzie A4 - podaje "Gazeta Wrocławska". Mężczyźni chcieli przedostać się do Niemiec.

Afgańczycy zostali zatrzymani przez policję przy parkingu na autostradzie A4, niedaleko węzła Krajków. Obaj nie posiadali żadnych dokumentów. Uchodźcy twierdzili, że mają 15 i 18 lat, ale okazało się, że obaj są pełnoletni. 

Mężczyźni wyjechali z Afganistanu dziewięć dni przed zatrzymaniem. Podróżowali głównie autostopem i pieszo. Przekroczyli najpierw granice Pakistanu, Iranu, Turcji, Bułgarii, Serbii, Rumunii, Węgier, Słowacji i Polski. 

Afgańczycy zostali przekazani pod opiekę Straży Granicznej. Tam ustalono, że pochodzący z Afganistanu uchodźcy złożyli wnioski o ochronę międzynarodową w Bułgarii, gdzie pobrano od nich odciski linii papilarnych - informuje "Gazeta Wrocławska".

Reklama

Teraz obaj mężczyźni wrócą do Bułgarii. Zgodnie z rozporządzeniem unijnym Dublin III cudzoziemcy są przekazywani do kraju, w którym złożyli pierwsze wnioski o ochronę.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy