Reklama

Reklama

Afera madrycka: Rozszerzają badanie podróży Hofmana, Kamińskiego i Rogackiego

Prokuratura rozszerza badanie służbowych podróży trzech posłów, wyrzuconych z Prawa i Sprawiedliwości po wybuchu tzw. afery madryckiej - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Śledczy wystąpili o informacje na temat Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego do Straży Granicznej i linii lotniczych. Chodzi o wszystkie wyjazdy tych parlamentarzystów budzące wątpliwości.

Od linii lotniczych prokuratorzy chcą się dowiedzieć, czy trzej posłowie korzystali z samolotów w dniach, w których deklarowali podróż autem. A jeśli tak, to kiedy rezerwowali bilety i ile za nie płacili.

Straż Graniczna ma zaś pomóc śledczym w ustaleniu, kiedy parlamentarzyści faktycznie przekraczali granice, wyjeżdżając z kraju i do niego wracając.

Do tej pory prokuratura zebrała jedynie materiał dotyczący słynnej już madryckiej eskapady Hofmana, Kamińskiego i Rogackiego. Teraz bierze się za ich wcześniejsze wyjazdy - między innymi do Strasburga czy Londynu.

Reklama

Wyrzuceni po podróży do Madrytu

W listopadzie Komitet Polityczny PiS podjął decyzję o wykluczeniu Hofmana, Rogackiego i Kamińskiego z partii. Decyzje miały związek ze służbową podróżą trzech posłów PiS do Madrytu na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy - rozpoczętą 30 października. Media donosiły, że w wyjeździe posłom towarzyszyły żony i że z ich udziałem doszło do incydentu na pokładzie samolotu, którym posłowie wracali z Hiszpanii. Informowały ponadto, że posłowie wzięli na tę podróż kilkanaście tysięcy złotych zaliczki, zgłaszając wyjazd samochodem, a w rzeczywistości polecieli tanimi liniami lotniczymi.

Marszałek Sejmu powołał wówczas komisję ds. zagranicznych wyjazdów parlamentarzystów. Zapowiedział też, że powołany zostanie pełnomocnik ds. procedur antykorupcyjnych, a także wprowadzenie limitu kilometrowego samochodowych podróży poselskich.

Byli posłowie Prawa i Sprawiedliwości konsekwentnie twierdzą, że nie mają sobie nic do zarzucenia, działali zgodnie z przepisami, a cała afera to efekt ataku m.in. marszałka Radosława Sikorskiego. 

Krzysztof Zasada

CZYTAJ TAKŻE NA RMF24.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy