Reklama

Adwokat Sławomira Nowaka: Proszę, by Prokurator Generalny powstrzymał się od manipulacji faktami

- Bardzo bym prosiła, by pan prokurator generalny [Zbigniew Ziobro - red.] powstrzymał się od medialnej manipulacji faktami, które rzekomo wynikają z materiałów postępowania, a tak nie jest w rzeczywistości - powiedziała mec. Joanna Broniszewska po opuszczeniu aresztu przez Sławomira Nowaka.

- Bardzo trudno mi w tej chwili komentować słowa wystąpienia prokuratora generalnego, który niestety, ale nie ma praktyki sądowej. Jeżeli pan prokurator generalny chce ujawniać jakieś szokujące informacje związane z tym postępowaniem, bardzo proszę, ja bardzo chętnie, w końcu otwarcie, będę mogła mówić o charakterze tego postępowania i absolutnie do tej chwili to postępowanie było tajne - powiedziała adwokat Nowaka mec. Joanna Broniszewska po tym, jak jej klient opuścił areszt. 

Czytaj również: Ziobro reaguje w sprawie Nowaka. Uderza w Tuska

Reklama

Mec. Broniszewska dodała, że "jeżeli zostaną ujawnione materiały z tego postępowania, będziemy mogli walczyć na argumenty i będziemy mogli przedstawić swoją wersję zdarzeń, a nie tylko opierać się na jednostronnej narracji pana prokuratora i bardzo bym prosiła, by pan prokurator generalny powstrzymał się od medialnej manipulacji faktami, które rzekomo wynikają z materiałów postępowania, a tak nie jest w rzeczywistości" - podsumowała adwokat Nowaka mec. Joanna Broniszewska.

Nowak wyszedł z aresztu. Ziobro: Powinien tam wrócić

W poniedziałek Sławomir Nowak, minister transportu w rządzie Donalda Tuska, opuścił areszt, w którym przebywał od lipca ub.r. Po decyzji warszawskiego sądu o nieprzedłużeniu aresztu minister sprawiedliwości prokurator generalny Zbigniew Ziobro powiedział, że prokuratura zażali się na tę decyzję i liczy na jej zmianę.

- Są bardzo ważne przesłanki natury profesjonalnej, które przemawiają za tym, by Sławomir N., jeśli ma być traktowany jak każdy inny sprawca tego typu przestępstw, powinien wrócić tam, gdzie jest w tej chwili jego miejsce, w trakcie tego skomplikowanego śledztwa, przy takim materiale dowodowym, jaki został zebrany - powiedział Ziobro, odnosząc się do decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie.

Minister zapowiedział, że jeśli decyzja o stosowaniu wolnościowch środków zapobiegawczych wobec Nowaka uprawomocni się w sądzie odwoławczym, to ujawni materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie.

- Skorzystam ze swojego uprawnienia prokuratora generalnego i ujawnię materiał dowodowy, który w tej sprawie został zebrany. Nie jestem pewien czy pan Donald Tusk i jego przyjaciele z Platformy Obywatelskiej, którzy zarzucają prokuraturze polityczne działanie, będą tak pewni tego, co dzisiaj mówią - podkreśli Ziobro. 

Podejrzany o korupcję Sławomir Nowak po wyjściu z aresztu przez chwilę rozmawiał z dziennikarzami. - Przyjdzie czas na prawdę i odwojowanie tego wszystkiego. Pewnych ran i pewnych blizn już nigdy z siebie nie zdejmę, ale walka o dobre imię i prawdę jeszcze przede mną - powiedział.

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy