Adam Niedzielski trafił do szpitala. "Powodem pobicie"
Adam Niedzielski, były minister zdrowia, trafił do szpitala - poinformował dyrektor medyczny Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach dr Mariusz Mioduski. Wcześniej media podały nieoficjalnie, że były szef resortu zdrowia został pobity. Jak przekazała Interii młodsza aspirant Barbara Jastrzębska z KMP w Siedlcach, policja otrzymała zgłoszenie o napaści, ale nie wskazała tożsamości poszkodowanego.

Jak poinformowała w rozmowie z Interią rzeczniczka prasowa młodsza aspirant Barbara Jastrzębska z Komendy Powiatowej Policji w Siedlcach, mundurowi ok. godz. 15:00 otrzymali zgłoszenie o napaści na mężczyznę w pobliżu restauracji przy ul. Armii Krajowej.
Policja o napaści w Siedlcach. Media: Były minister pobity
Obecnie działania służb polegają na zatrzymaniu dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się ataku. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Rzecznika nie powiązała jednak tożsamości rannego mężczyzny z byłym ministrem zdrowia.
Informacje o tym, że Adam Niedzielski trafił do szpitala, potwierdził oficjalnie w rozmowie z PAP dyrektor medyczny Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach dr Mariusz Mioduski. - Nie są to bardzo poważne obrażenia - ocenił, dodając przy tym, że bardzo prawdopodobne jest, iż pacjent "nie będzie kwalifikował się do hospitalizacji, ale na razie trwa jeszcze diagnostyka". Atak mógł mieć podłoże polityczne.
Wcześniej RMF FM informowało o tym, że Adam Niedzielski trafił do Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach w związku z pobiciem.
Na doniesienia zareagował były premier Mateusz Morawiecki. Polityk opublikował wpis, w którym wyraził słowa wsparcia dla byłego ministra.
"Do tego prowadzi nienawiść w polityce! Opanujcie się! Oczekuje od polskiej policji natychmiastowych i stanowczych działań. Adam, jestem z Tobą myślami" - napisał na platformie X.











