Reklama

Reklama

Adam Bielan chce reprezentować Porozumienie wspólnie z Jarosławem Gowinem

- Zaproponowałem, by na Radzie Koalicji Porozumienie reprezentowało dwóch polityków, oprócz mnie Jarosław Gowin - przekazał w rozmowie z polsatnews.pl Adam Bielan. Wcześniej Bielan, m.in. w wywiadzie dla Interii, podkreślał, że Jarosław Gowin nie jest prezesem Porozumienia, a jego "pierwszym, najważniejszym zadaniem jest doprowadzenie do kongresu, w którym odbędą się w pełni demokratyczne, niepodważane przez nikogo wybory władz".

W rozmowie z polsatnews.pl Bielan poinformował, że z funkcji rzecznika partii została odwołana Magdalena Sroka. Zastąpi ją Włodzimierz Tomaszewski. 

Sroka, pytana o te słowa, powiedziała, że Adam Bielan "może sobie obalać, co chce i kiedy chce", gdyż jest byłym członkiem Porozumienia. Wciąż uważa się ona za rzecznika partii. Jej zdaniem decyzje Bielana "szkodzą zarówno Porozumieniu, jak i całej Zjednoczonej Prawicy". 

Także w rozmowie z polsatnews.pl Bielan przekazał, że "zaproponował też, by na Radzie Koalicji (przedstawiciele PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia - red.) Porozumienie reprezentowało dwóch polityków". - Oprócz mnie Jarosław Gowin - wskazał. 

Reklama

Jak twierdzi, pomysł ten został uzgodniony z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. 

Polecamy: Adam Bielan: Lider musi mieć charyzmę. Nie może popełniać tylu błędów, co Jarosław Gowin

Reklama

Reklama

Reklama