Reklama

Reklama

ABW zatrzymała podejrzewanego o współudział w wyłudzeniu 3,5 mln zł kredytów

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o współudział w wyłudzeniu kredytów na kwotę ponad 3,5 mln zł - dowiedziała się w piątek PAP. Do wyłudzeń doszło w latach 2010-2013.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn potwierdził PAP, że zatrzymany to Andrzej W., który miał brać udział w wyłudzaniu kredytów hipotecznych i gotówkowych. "Agenci z gdańskiej delegatury ABW zatrzymali go we wtorek, a sąd na wniosek gdańskiej prokuratury okręgowej zezwolił na trzymiesięczny areszt wobec W." - powiedział PAP rzecznik.

Zatrzymanemu przez Agencję mężczyźnie postawiono zarzuty m.in. wyłudzania kredytów, oszustw, przestępstw przeciwko mieniu i fałszowania dokumentów, wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami - zaznaczył rzecznik. Za takie przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia.

Reklama

Żaryn powiedział PAP, że postępowanie w tej sprawie prowadzone jest od 2011 r. i dotyczy grupy przestępczej, zajmującej się wyłudzeniami kredytów i pożyczek. Do tej pory zarzuty postawiono 70 osobom - podał.

Rzecznik zaznaczył, że straty, do których doprowadziła grupa m.in. w bankach z udziałem Skarbu Państwa szacowane są na ok. 20 mln zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy