Reklama

Reklama

Abp Juliusz Paetz nie żyje

15 listopada zmarł abp Juliusz Paetz - poinformowała Archidiecezja Poznańska. Był metropolitą poznańskim w latach 1996-2002. Miał 84 lata.

Pogrzeb odbędzie się w formie ściśle prywatnej w katedrze poznańskiej - przekazała Archidiecezja Poznańska. 

"Miejsce pochówku, jak również forma pogrzebu, zgodne z normami Kodeksu Prawa Kanonicznego (kan. 1178, kan. 1242), zostały ustalone w wyniku konsultacji ze Stolicą Apostolską i Nuncjaturą Apostolską w Polsce oraz Rodziną Zmarłego" - przekazano w komunikacie. 

Jak podaje nieoficjalnie "Gazeta Wyborcza", kilka tygodni temu arcybiskup trafił do szpitala, ale jego stan był tak zły, że zdecydowano się na jego wypisanie. Ostatnie tygodnie życia spędził w domu domu sióstr służebniczek w Pleszewie. 

Abp Juliusz Paetz urodził się w 1935 r. w Poznaniu. Funkcję metropolity poznańskiego objął w 1996 r. i sprawował ją do 2002 r. 

W 2002 r. Paetz został oskarżony o molestowanie kleryków i księży. Metropolita oficjalnie zaprzeczał zarzutom, ale odszedł ze stanowiska.

Stolica Apostolska nałożyła na niego zakazy liturgiczne, a z czasem zakazała mu także udziału w publicznych uroczystościach. Mimo to uczestniczył w mszach czy procesjach. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy