Reklama

Abp Henryk Hoser w ciężkim stanie w szpitalu

Abp Henryk Hoser znalazł się ponownie w szpitalu, jego stan jest poważny - przekazał ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński, prosząc o modlitwę za chorego hierarchę.

"W czwartek, 29 lipca 2021 roku, ksiądz arcybiskup Henryk Hoser znalazł się ponownie w szpitalu. Stan księdza arcybiskupa seniora jest poważny" - czytamy w apelu opublikowanym na stronie internetowej diecezji warszawsko-praskiej.

"Proszę serdecznie wszystkich diecezjan o otoczenie Chorego modlitwą indywidualną. Powierzam duszpasterzom pamięć o tej intencji w modlitwie wspólnotowej - wspomnienie w modlitwie powszechnej podczas Eucharystii, podczas adoracji czy różańca itp. Niech towarzyszy Księdzu Arcybiskupowi nasza jedność z nim wyrażona w ofiarowanej w jego intencji modlitwie brewiarzowej" - prosił hierarcha.

Reklama

COVID-19 i powikłania

Abp Hoser w kwietniu 2021 r. zachorował na COVID-19 i trafił do szpitala. Drugi raz był hospitalizowany w maju, tym razem z powodu powikłań po przebytym zakażeniu.

Abp Hoser był ordynariuszem diecezji warszawsko-praskiej w latach 2008-2017. Po osiągnięciu wieku emerytalnego papież Franciszek mianował go wizytatorem apostolskim w Medjugorie, mieście w Bośni i Hercegowinie, gdzie - według relacji sześciorga dzieci - w 1981 r. miała objawić się Matka Boża. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama